Diş

Ağız ve Diş Sağlığı 

 

Özel Çapa Hastanesi Diş Kliniği bünyesinde; İmplant , Diş Protez , Kanal Tedavisi ve Diş temizleme tedavileri ve ameliyatarı yapılmaktadır.

 

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır .Dişlerin besinlerin parçalanması, öğütülmesi görevlerinin yanı sıra konuşmada ve görünümümüzde önemli etkileri vardır. Dişleri eksilmiş kişilerin bazı sesleri çıkarabilmeleri zorlaşır, çiğnemede ve ısırmada da zorluk olur.

 

Ağızda ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğun olmaması, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yapabilmeleri durumu “ağız ve diş sağlığı”nın varlığını göstermektedir.

 

Verilen Hizmetler :

 

İmplant uygulamaları Gömülü dişlerin çıkarılması

Odontojenik enfeksiyonların (Diş kökenli iltihapların) tedavisi

Preprotetik (Protez öncesi) cerrahi uygulamalar sonucu ağzın proteze hazırlanması

Ağızdaki yumuşak dokulardaki yüzeysel lezyonların tedavisi

 

Diş Çekimi Protetik ve Estetik Uygulamalar:

 

Sabit Protezler ( Kron-Köprü benzeri yapıştırmalı protezler)

(Tam seramik,zirkonyum esaslı ve metal destekli protezler)

Hareketli Protezler (Total ya da bölümlü protezler- Hassas tutuculu protezler) İmplant Üstü Protezler (Sabit ya da Hareketli protezler)

Diş Beyazlatma (Bleaching) Pedodontik Tedaviler: Çocuk süt ve daimi dişlerinin tedavileri Çocuk süt ve daimi dişlerinin korunması Flor uygulanması,fissur örtücü(sealent) uygulamaları

Konservatif ve Endodontik Tedaviler: Diş çürüklerinin tedavisi (Diş dolguları) Enfekte diş ve kök kanallarının tedavisi (kanal tedavisi) Periodontal Tedaviler: Diş eti ve destek dokuların hastalıklarının tedavisi.

 


yükleniyor..